Вирощування перцю на чорноземному грунті

Різне

Перець — вимоглива до родючості грунту культура. Потребує родючих грунтів в якому є поживні речовини, а також азот. Погано росте на солонцюватих і важкосуглинкових грунтах. З урожаєм потребує багато поживних речовин. На приріст 100 ц товарного врожаю споживає багато мінеральних добрив а також органічних.

На родючих добре окультурених чорноземних грунтах Лівобережжя Лісостепу при внесенні під перець (в умовах зрошення) мінеральних добрив урожайність становила 446 ц/га, а на утворення 100 ц  урожаю, з урахуванням непродуктивної частини, було використано відповідно: азоту 18,5 і 20,3 кг, фосфору 4,6 і 4,9 і калію 15,4 і 16,6 кг.

У дослідах проведених на чорноземі звичайному при зрошенні, виявлено, що перець реагує  на те, як вносити  сумісно добрива. Приріст урожаю  при внесенні перегною 27 т/га становив 36 ц/га, без внесення перегною позначався відповідно  мінус урожаю. На чорноземних грунтах Лівобережжя при зрошенні з внесенням  мінерального підживлення і перегною урожайність становила 234 ц/га при сумісному використанні 40 т/ га перегною , а без внесення добрив урожайність становила на тих самих грунтах — 157 ц/га.

Ця вимоглива щодо родючості грунту культура, як видно з наведених вище цифр, добре сприймає як органічні, так і мінеральні добрива, високо оплачуючи витрати на них. З органічних добрив під перець солодкий краще вносити перепрілий гній або перегній. Свіжий гній вносити недоцільно, оскільки він сприяє надмірному розвитку вегетативної маси і затримує плодоношення.