Суміші які використовують споруди закритого грунту — теплиці(засклені, плівкові)

Блоги

Грунтосуміші використовують в основному при виготовленні живильних горщечків, при вирощуванні безгорщечкової розсади в парниках і овочевих культур в теплицях. При наявності торфу, горщечки виготовляють з такої суміші; три частина торфу і одна частина перегною. Якщо торфу нема, беруть 5 — 8 частин перегною ( 5 частин для супіщаного і 8 частин для суглинкового грунту) і одну частину грунту.

Грунтосуміш для парників складається на 30 %  з перегною і 70 % з дернової землі для розсади масових строків та 50 % землі  для розсади ранніх строків садіння. У насипних грунтах на торф може припадати  від 30 до 80 %, гній (перегній) — від 10 до 30 % і землю  — від 20 до 60 %.

Найвищі вимоги до субстратів ставляться у зимових теплицях під склом. Як субстрат у них використовують верховий перехідний торф, солому, тирсу, кору. Для поліпшення властивостей субстрату вносят мінеральні добрива і торф. Торф повинен мати зольність не більше 12 %, ступінь розкладу 20 — 35 % (визначають за вмістом гумусу)

До торфу з 30 — 40 % мінералізації треба додавати розпушувачі (тирсу або солому). Торф з мінералізацією понад 40 % взагаліне слід використовувати.

Підвищену кислотність торфу нейтралізують внесення вапна безпосередньо у теплицях, а також при виготовленні грунтової суміші.