Помідор, кавун і диня — поради і рекомендації для одержання кращого урожаю в плівкових теплицях

Блоги

Помідор на відміну від огірка погано реагує на внесення великих норм свіжого гною, а також при надмірному азотному живленню вони вільно розвивають вегетативну масу і сповільнюють розвиток генеративних органів, це може позначитися на врожайності. Під помідор вносят восени 100 — 150 т/га перегною. При нестачі перегною можна вносити розпушувачі з розрахунку на 1 метр квадратний 35 кг торфуабо 3,5 кг солом»яної січки, або 19 кг деревної тирси. У плівкових теплицях в період вегетації помідора з квітня по серпень, мінеральні добрива можна вносити за один раз при основному внесенні. При тривалішому вирощування помідора і при зниженні поживних речовин нижче оптимального рівня потрібно проводити підживлення згідно з вимогами проведених аналізів.

Кавун і диня. При вирощування цих культур у плівкових теплицях проводят підживлення. Диню підживлюють кожні два тижні. На 100 л води додають 25 г аміачної селітри, 40 — 50 — суперфосфату, 15 — сульфату калію. При першому підживленні на рослину використовують 1 л розчину, при наступних — 1, 5 л. В період коли рослини розпочинають вегетативний розвиток їх підсипають живильною сумішшю, що складається з 50 частин перегною, 50 — дернової землі і 1 — 2 частини пташиного посліду, якщо пташиний послід є в господарстві.

Кавун підживлюють з розрахунку розчину на один грам: 15 — 25 селітри аміачної, 40 — 50 суперфосфату і 25 — 30 сульфату калію на л води.