Оптимальні строки внесення добрив під зяблеву оранку

Блоги

Органічні добрива вносят під зяблеву оранку або переорювання зябу. На легких грунтах азотні добрива найдоцільніше вносити під переорювання зябу або під передпосівну культивацію, що запобігає втратам азоту внаслідок вимивання. Фосфорно-калійні добрива слід вносити під оранку або переорювання зябу. У цих зонах, крім основного внесення добрив, насінники овочевих культур треба підживлювати.

Як на зрошуваних так і на не зрошуваних грунтах  Лівобережжя Лісостепу і Степу добрива під насінники слід вносити під зяблеву оранку. Якщо в господарстві не вистачає добрив тоді можна вносити добрива восени. Якщо мінеральні добрива будуть вносити лише на весні , тоді їх потрібно дати в два або три строки: під ранню глибоку культивацію, під час сівби чи садіння та підживлення.

У зонах, де підживлюють насінники овочевих культур, проводять ці роботи насамперед з культурами, які зимували у грунті ( морква при безвисадковому вирощуванні, цибуля при підзимньому садінні, часник, ревінь, щавель та інші). Підживлення проводять рано навесні по мерзлоталому грунті азотними добривами, інші культури підживлюють, коли рослини починають рости, а вдруге — перед цвітінням.