Нітрати і підживлення капусти на чорноземі вилуговатому

Різне

Спостереження за режимом живлення на чорноземі вилуговатому протягом 23 років, показали що в усіх дослідах застосування азотних добрив призводило до значного збільшення в грунті рухомих форм азоту — нітратів, а фосфорних і калійних — до незначного збільшення в грунті рухомого фосвору і обмінного калію.

Дослідження про вміст поживних речовин як на площах без рослин, так і безпосередньо під рослинами капусти показали, що найбільший вміст нітратів на площах без рослин і без добрив становив 77 м/кг  грунту. Одинарні норми добрив збільшували вміст нітратів до 88 мг/кг, подвійні до 121 мг/кг. Максимальне збільшення нітратів (156 мг/кг грунту) мали при внесенні потрійної норми азоту .

Під рослинами де неудобрювали грунт, нітратів було в декілька разів менше ніж на ділянках без рослин. Це пояснюється тим, що рослини їх використовують , а також гіршими умовами для нітрифікації. У грунті, взятому безпосередньо з — під рослин і поставленому на нітрифікацію, містилося нітратів скільки ж, скільки в грунті з ділянок без рослин.

Вміст рухомого фосфору й обмінного калію як у грунті під рослинами, так і з ділянок без рослин майже не змінювалися. Внесення добрив збільшувало вміст фосфору. При одинарних нормах внесення фосфору мали 156 — 169 мг/кг грунту.