Насінники капусти — як правильно вибрати добрива

Блоги

Відомо, що особливості живлення  насінників  капусти позначаються на гілкуванні насінних рослин та їхній продуктивності. Найбільшу кількість гілочок першого порядку, на яких утворюється основна кількість стручків, виявлено при внесенні під насінники оптимальних норм повного мінерального добрива. Відомо, що надмірне азотне живлення посилює гілкування і сприяє утворенню пагонів з бокових бруньок качана, внаслідок чого затягується період цвітіння та достигання насіння.

Впливає добре на утворення стручків фосфор, він також обмежує формування нижніх гілок. Калій поліпшує умови живлення насіння, збільшує кількість насіння у стручках.

Але добрива впливають не тільки на врожайність насіння, але і на їх якість. Особливо це виявляється при зберіганні маточників овочевих культур. Не можна вносити підвищені норми азотних добрив при недостатній кількості фосфорно-калійних. Це обов’язково  негативно позначається при зберіганні коренеплодів, головок капусти, цибулі, а в подальшому — на строках достигання  насіння.