Кислотність грунту для овочів

Різне

На урожайності рослин, крім родючості грунту, його механічного складу, позначається кислотність грунту. Овочеві культури для розвитку потребують слабокислих або близьких до нейтральної реакції грунтів.

Підвищені вимоги багатьох овочевих культур (пізньої капусти, помідора, столових коренеплодів) до вмісту поживних речовин у грунті зумовлюється утворенням на одиницю площі великої кількості органічної маси, а ранньої капусти, редиски, цибулі на перо, ранніх сортів огірків та інших овочевих — ще й коротким вегетаційним періодом.

Споживання поживних речовин окремими культурами неоднакове, що пояснюється різними біологічними особливостями їх. Дані про винос поживних речовин з урожаєм є лише орієнтовними, тому що залежно від типу грунту, наявності зрошення, сорту та інших умов вміст поживних речовин може змінюватися у значних межах.

Супіщані грунти не такі кислотні і велике значення має правильне внесення добрив. Важливо контролювати внесення мінеральних добрив щоб не збільшити концетрацію солей у грунті. Не можна забувати про важливість внесення органічних добрив для покращення розвитку і росту рослин.